Diyarbakır’da zorlu eğitimi tamamlayan Yunus polisleri mezun oldu

DHA

Motosikletli ‘Yunus’ timlerinin Diyarbakır’da 10’uncu dönem eğitimini başarıyla bitiren 5’i kadın, 45 personel için tören düzenlendi.

Yunus Marşı’nın okunduğu törende polislere sertifikaları verilerek, hatıra fotoğrafı çekildi.

alan polislerin Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Diyarbakır’da görev yapacağı öğrenildi.

Törende ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus polisleri tarafından zeybek oynandı.

“2024 yılında ilimizde suçla mücadelede büyük mesafe katettik”

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Emniyet Müdürlüğü olarak vazife aldığı 2022 yılı Ağustos ayında 100 personel ve 30 motosikletten oluşan Yunus ekibi sayılarını, 150 personel ve 52 motosiklete çıkardıklarını söyledi.

Kaya, “Bugün mezun olan Yunus polisleri ile birlikte hem sayımızı hem gücümüzü daha da arttırmış olup, Diyarbakır’da polisimizin daha görünür olmasını emniyet hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli olmasını hedeflemekteyiz. 2024 yılında ilimizde suçla mücadelede büyük mesafe katettik. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak önceki yıllara kıyasla tüm asayiş suçlarında önemli bir düşüş sağladık. Ülkemiz genelinde Diyarbakır ilimiz, 81 il içerisinde suçların azaltılmasında en üst sıralara yükseltilmiştir.

Burada yükselişin ana etkenlerinden olan Yunus polislerinin daha fazla görünür olması olaylara en hızlı şekilde müdahale etmesinden kaynaklanmaktadır. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak suçla mücadelede daha fazla başarıya ulaşmayı hedefliyor ve var gücümüzle çalışıyoruz. İlimizde tüm suçlarda geçen yıla bir kıyasla yüzde 10 oranında bir azalma gerçekleştirilmiştir. Suça ve suçluya asla fırsat vermeyip oranlarını daha da azaltmak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Suçla mücadelemiz kendine güven, kendisine güven anlayışıyla kararlılıklar sürecektir.” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir